“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Shkëlqim Cani dëshmon në SPAK/ Ish-ministri i Financave pyetet për privatizimin e një ndërtese

Për një orë e 30 minuta, ish-ministri i financave Shkëlqim Cani, dëshmoi këtë të hënë në SPAK për privatizimin e një objekti, konkretisht një furrë buke.

 

Ai u pyet nga Prokurori i Posaçëm, Elvin Gokaj, por refuzoi të japë më shumë detaje pas daljes nga prokuroria duke u justifikuar me ruajtjen e sekretit hetimor.

 

SHKËLQIM CANI


ISH-MINSTËR I FINANCAVE


Nuk jam thirrur për atë që kujtoni ju. Kam nënshkruar një deklaratë për të cilën duhet të ruaj sekretin hetimor.

 

I pyetur nga gazetarët nëse është thirrur edhe për inceneratoret ish ministri tha se është i gatshëm ta bëjë një gjë të tillë sa herë ta kërkojë prokuroria e posaçme.

 

SHKËLQIM CANI


ISH-MINSTËR I FINANCAVE


Jo. Me gojë s’kam ça përsëris. Pyesni SPAK kur ka ndërmend të më thërrasë dhe a do më thërrasë. Në jetën time kam kaluar kaq shumë, sa që nuk më suprizon asgjë. Jam i gatshëm që të paraqitem për të treguar të vërtetën dhe vetëm të vërtetën. Pres drejtësi. ligj, drejtësi rregull.

 

Shkëlqim Cani ka drejtuar ministrin e financave në qeverinë Rama, nga viti 2013 deri në 2016-ën.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...