“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

“Berisha vetëm sajon”/ Ben Andoni: Rama nuk e mbyll mandatin

Analisti Ben Andoni deklaroi se situata politike në vend ndodhet në situatë të vështirë.

 

 

Referuar ngjarjeve të fundit, ai u shpreh në studion e Quo Vadis se kryeministri Rama do ta ketë të vështirë ta mbyllë mandatin e tij të tretë qeverisës.

 

 

Nga ana tjetër, opozita do të duhej të përfitonte prej rastit, por sipas analistit edhe ajo vetë është e përfshirë.

 

 

“Kjo opozitë ka nevojë për alternativa.  Rama duket që po mbijeton thjesht prej ktij njeriu (Sali Berishës), do e ketë shumë të vështirë ta mbyllë mandatin me këto skandale.

Në mënyrë se si njerëzit e tij janë përballë shqiptarëve kanë treguar që nuk janë të ndershëm por edhe kanë jashtëzakonisht gjynahe për demokracinë shqiptare. Opozita ka momentin më të mirë për të patur një mundësi megjithëse mendoj që edhe ata vetë janë të përfshirë.”– tha Andoni.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...