Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Forumi Rinor BDI-Kërçovë thumbon “Grupin e Zjarrit”: Mos ejani pa të zotin e shtëpisë

Forumi Rinor BDI – Kërçovë ka hedhur kritika ndaj “Grupit të Zjarrit” për takimin që e kanë mbajtur në Kërçovë pasi kanë ardhur pa të zotin  e shtëpisë  pra pa Ali Ahmetin.

Sipas tyre ky takim ka qenë i mbushur me njerëz të Lëvizjes BESA dhe qytetarë nga Shkupi.

“Herën e ardhshme kur të dëshironi takim me aktivistat e BDI-së në Kërçovë mos hajdeni pa të zotin e shtëpisë! Përndryshe çdo takim do e kaloni si sonte; me Lëvizjen Besa dhe me qytetarë nga Shkupi.

Gjithsesi kërçovarët gjithmonë ju kanë nderuar dhe respektuar, duke filluar nga Ali Ahmeti e deri te aktivisti i thjesht i BDI-së në Kërçovë, por duhet ta keni parasysh se respekti duhet kthyer me respekt dhe nderi me nder!

Në Kërçovë ka pasur dhe gjithmonë do të ketë vetëm një BDI; ajo e Ali Ahmetit!” thuhet ne ragimin e FR-BDI Kërçovë.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...