Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Ndërroi jetë pas abortit në maternitetin e Elbasanit/ Ekspertiza nxjerr shkakun e vdekjes 34-vjeçares

Një 34-vjeçare nga Elbasani ka ndërruar jetë ditën e djeshme.

 

Policia e Elbasanit njoftoi se dy ditë më parë, e reja ishte paraqitur në maternitet dhe ka kryer abort.

 

 

Pas procedurës së abortit, ajo është larguar për në banesë ku është ndjerë keq e më pas ka thirrur shërbimet e ambulancës.

 

 

Pas transportit në maternitet, 34-vjeçarja ka ndërruar jetë.

 

 

Në lidhje me ngjarjen janë proceduar penalisht dy mjek për veprën penale të neglizhencës në trajtimin mjekësor.

 

 

Paraprakisht ekspertiza ka nxjerrë rezultat që vdekja e 34- vjeçares është shkaktuar si pasojë e tromboemboli, thënë ndryshe mpiksje gjaku. Mjeku gjinekolog si dhe ai reanimator janë shoqëruar në 12 të natës në polici por janë lënë të lirë pas ekspertizës.

 

 

Nënë e dy femijëve, prej kohësh punonte në Elbasan ku merrte lokale të vogla me qera.

 

 

Trupi i saj ka shhkuar në Baldushk të Tiranës ku banonin prinderit e saj, ku edhe do t’i kryhet përcjellja për në banesën e fundit.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...