“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Abazi: Asociacioni është bërë lak në fytin e Kosovës


Deputeti i VV’së, Haki Abazi ka thënë se me marrëveshjen e nënshkruar në Bruksel, ku hyn edhe formimi i Asociacionit, është bërë lak në fytin e Kosovës.

Abazi në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se Serbia anipse nuk ka vënë sanksione kundër Rusisë, ka gjetë një lloj mirëkuptimi te ndërkombëtarët, ndërsa thotë se presioni është shtuar te Kosova.

“Është fatkeqësi që është nënshkru ajo marrëveshje. Asociacioni është bërë kurthi, laku në fytin e Kosovës.

Një Serbi e cila nuk ka vendos sanksione ndaj Rusisë ka gjetë një lloj mirëkuptimi te ndërkombëtarët, dhe presioni është kthyer te Kosova”, tha Abazi.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...