Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Bekim Sali: Kam autorizuar kryetarin tim Afrim Gashi të vendos për gjithçka, edhe për pozitën time

Ministri Bekim Sali në emisionin Clik Plus, tha se emrat janë të ndryshueshëm por funksioni është i përjetshëm, duke i komentuar deklaratat se ai mund të largohet nga posti i ministrit të shëndetësisë. Bekim Sali tha se ka autorizuar dhe i ka dhënë liri, kryetarit Afrim Gashi për të vepruar.

“Oferta mundësia dhe liria për të vendos Afrim Gashi, kryetarit tim i është dhënë nga ana ime, për hir të zhvillimit të mëtutjeshëm që ka AAA, apo partnerëve të koalicionit, nuk duhet të jetë diskutabile pozita e Bekimit”, tha Bekim Sali.

Ai tha se është i vërtetë për tu zëvendësuar, dhe këtë ja ka thënë Afrim Gashi.

“Për dallim nga shumë grupacione apo parti politike, te ne nuk është të insistohet të jem unë aty në atë pozitë apo nuk ka. Tek ne kryetari e vlerëson se kush ku mund të shkon dhe bëhet propozimi për pozita të caktuara. Edhe emri im është relativ dhe është i ndryshueshëm”, u shpreh Bekim Sali.

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...

Panariti: Mbështetja për bujqësinë, shumë më pak se Kosova e Maqedonia e Veriut

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se mbështetja në bujqësi në vendin tonë është shumë herë më e ulët se në...