“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Gashi-Kurtit: Kushtetuesja t’i ka qitë 22 pika ti i bëre 6, kanë vdek njerëz për atë që e quajte Zajednicë


Shefi i GP-së së LDK-së, Arben Gashi, i tha kryeministrit Kurti që është i obliguar që të raportojë para se të udhëtojë për të dialoguar dhe pasi të kthehet. Po ashtu e pyeti se si i reduktoi në 6 pika, kurse Gjykata Kushtetuese i ka vënë 22 pika për Asociacionin.

Gjatë fjalës së tij, deputeti Gashi i tha Kurtit se “në këtë vend kanë vdekë njerëz me iniciativën tande, kundër asaj që ja ke qit emrin Zajednica, e tash po don veç emrin me ja ndërru”.

Po ashtu i tha se a e quan ende tradhëti kur ai vetë nuk raporton për dialogun në Kuvend si i quante kryeministrat më parë kur nuk raportonin.

“LDK-ja dhe VV-ja kanë propozu rezolutë e cila kërkon raportim para çdo udhëtimi dhe pas çdo diskutimi lidhur me dialogun me Serbinë të raportojë në Kuvend, e ke propozu vetë z.Kryeminsitër Po thoni që keni 6 kuishte, Gjykata Kushtetuese me vendimin e vetë i ka qite 20, qysh i reduktove në 6?…Kur kryeministrat e tjerë thojshin është konfidenciale dhe nuk mund të flasin, ju i quani tradhëtar dhe tradhëti. A mendoni që është tradhëti hala”, tha Gashi.

“Ti je i obliguar me ardhë me raportu në bazë të rezolutës për dialogun”, i tha Gashi-Kurtit.

“I ki 22 pika që t’i ka qitë Gjykata Kushtetuese qato zbatoi”, përfundoi ai.

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...