Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Grubi mbledh nesër Komitetin drejtues për Korridorin 8

Është nënshkruar sot në Qeveri, Marrëveshja për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10-D, projekte kapitale dhe të një rëndësie gjeostrategjike.

Marrëveshja u nënshkrua nga Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi dhe Paolo Orisni, drejtor i Kompanisë “IRD Engineering”, e përzgjedhur si firmë këshilluese për mbikëqyrjen e transaksioneve.

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi në fjalimin e tij të rastit, e quajti marrëveshjen e nënshkruar si datë dhe ditë historike për vendin, duke realizuar kështu një premtim të kahmotshëm për gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

“Sot është një ditë historike për vendin dhe qyetëtarët tanë. Jam i lumtur që jam sot këtu, në nënshkrimin e këtij projekti të rëndësishëm dhe të premtuar prej kohës për qytetarët tanë, për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10-D. Falenderoj z.Rustemin dhe ekipin e tij e poashtu dhe konsulentin dhe ju dëshiroj punë të mbarë”, u shpreh Grubi.

Ai shtoi se nesër në qeveri do të mblidhet komiteti drejtues që të fillojnë negociatat nga dita e hënë me Bechtel-Encha dhe pas finalizimit të nënshkruhet dhe kontrata.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...