Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

“Jehona e Malësisë” takon ish kryeministrin Ramush Haradinaj në Uashington:”Shqiptarët në Mal të Zi,faktor i rëndësishëm në skenën politike”

Në vazhdën e takimeve të shumta në Uashington,kryesia e lartë e shoqatës “Jehona e Malësisë” së bashku me kryetarin e komunës së Tuzit, z.Nik Gjeloshaj takim mbreslënës realizuan dhe me ish kryeministrin e Kosovës,njëherit dhe kryetar i AAK-së, z.Ramush Haradinaj.

Mes tjerash në takim rëndësi të veçantë i është kushtuar sfidave dhe problemeve të sbqiptarëve jo vetëm në Mal të Zi e Kosovë,por dhë në rajon e më gjërë.

Menaxhimi i suksesshëm i komunës më të re shqipatre në rajon,komunës së Tuzit,dëshmon që shqiptarët po bëhen faktor i rëndësishëm në skenën politike shqiptare në Mal të Zi,ka theksuar Haradinaj gjat takimit.

Ja postimi i plotë i shoqatës “Jehona e Malësisë”:

Gjatë vizitës në Uashington, kishim rastin të takojmë dhe ish kryeministrin e Kosovës dhe njëherit kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Në një bisedë të ngrohtë miqësore diskutuam mbi sfidat dhe problemet jo vetëm të shqiptarëve në Mal të Zi e Kosovë por edhe në rajon e më gjerë.

Gjithmonë kemi pasur mbështetje nga faktori politik Shqiptar në rajon ndërsa këtë rradhë Haradinaj konfirmoi edhe njëherë atë duke theksuar se shqiptarët në Mal të Zi tashmë po bëhen faktor i rëndësishëm në skenën politike Shqiptare, kjo dëshmon edhe menaxhimi i sukseshem i komunës Shqiptare të Tuzit!

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...