“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Misajllovski: VMRO-ja e ndihmoi Kasamin për t’i fituar zgjedhjet, ky bashkëpunim do të zgjasë gjithmonë

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vlado Misajllovski, ka thënë se partia që përfaqëson ai e ka ndihmuar Levizjen Besa për të fituar në Tetovë.

Këto komente, Misajllovski i ka bërë në emisionin “Rruga drejt” në Alsat, duke folur për nevojën e bashkëpunimit opozitar.

“Ne kemi pasur dhe kemi bashkëpunim të shkëlqyeshëm në Tetovë. VMRO-DPMNE-ja ndihmoi BESËN, flas për zgjedhjet e fundit. Dhe ky bashkëpunim do të zgjasë gjithmonë si opozitë, është normale dhe kështu duhet të duket në një shoqëri pluraliste dhe mendoj se duhet të ketë bashkëpunim të tillë edhe në të ardhmen”, tha Misajllovski.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...