“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Osmani: Kjo fushatë koncentrohet vetëm në një pikë, pro Bashkimit Europian

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë mbajtur edhe zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, deputetja Fisnike Bekteshi Shaqiri si dhe kryetari i degës së BDI në Jegunovcë, Eldin Ademi.

Në këtë komunë unë nuk kam lëshuar asnjëherë asnjë takim, sepse kjo është vendlindja e mikut tonë, Adbylaqim Ademi. Stabiliteti jonë i shtetit ka gjetur të papërgaditura shumë shtete tjera, sepse ishim projektuar si vend jostabil, për t’u prish paqja dhe fqinjësia që dikush e përdorte si të donte. Tanimë kjo sustë e konflikteve nuk funksionon, sepse më nuk jemi vend rezervë i krizës, tanimë ëdhe përçarësit e kuptuan se arsyeja pse më në këtë vend nuk ndizen konflikte por ka stabilitet, është pikërisht Ali Ahmeti. Kjo fushatë tashmë koncentrohet vetëm në një pikë, pro Bashkimit Europian. Këtë vit Maqedonia e Veriut duhet të kaloj në pikën e pakthimit, ndyshimet kushtetuese janë momenti kyç që Maqedonia e Veriut të tregoj maturi dhe unitet, të rrumbullaksohet projekti Bashkë për Europë. Dua të citoj liderin Ahmeti, që tha se vendin në BE e çojnë shqiptarët e maqedonasit, por unë do thoja që neve na forcon NATO dhe BE. NATO-n tashmë e kemi e do ta kemi edhe BE-në, sqaroi Osmani.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...