Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Rusia bën gati të fusë në luftë tanket robotë

Rusia ka vendosur të hedhë në fushën e betejës tanket robotë, pas mjeteve të blinduara Leopard 2 që Ukraina do të marrë nga Gjermania dhe shumë vende të tjera të Perëndimit.

 

Sipas specialistëve, tanket Marker janë pak më të vegjël se tanket normalë dhe kanë të integruar mitralozë 7.6 mm dhe raketa antitakë.

 

Ata mund të mbajnë dhe kontrollojnë dronë, por nuk është e qartë se sa efektivë janë në fushëbetejë.

 

“Tanket e rinj Marker do të mbërrijnë shumë shpejt në jug të Ukrainës”, u shpreh aleati i Putin dhe ish kreu i Agjencisë Hapësinore të Rusisë, Dmitry Rogozin.

 

Aktualisht këto tanke janë përdorur për të ruajtur portin hapësinor rus në Vostochny, i cili ndodhet në pjesën më lindore të vendit.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...