Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Xhevdet Pozhari angazhohet në kabinetin e Arben Vitisë si “eskpert i jashtëm”


Analisti kosovar, Xhevdet Pozhari është angazhuar në Ministrinë e Shëndetësisë që e drejton Arben Vitia në cilësinë e ekspertit të jashtëm.

Këtë e ka konfirmuar vetë Pozhari në një përgjigje për Gazetën Express.

“Po jam angazhuar në cilësinë e ekspertit të jashtëm”, ka thënë Pozhari.

Ai është parë dje edhe në takimin që ministri Vitia ka pasur me kryetarin e Ferizajt, Agim Aliun.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...