Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë.

Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti e Arben Ahmetajt, akuzohet per pastrim parash.

Hetimet ndaj Alda Klosit nisen menjehere pasi u arrestua pastruesja e shtepise se saj Rozeta Dobi.

Kjo e fundit bashke me djalin e vet kishin vjedhur qindra mijera euro ne banesen e Alda Klosit, para te cilat ishin te padeklaruara.

Pavaresisht perpjekjeve te Alda Klosit per te justifikuar shumat e medha qe mbante ne shtepi, prokurorja Mirela Zavalani ka firmosur urdherin e ndalimit per ish-zyrtaren larte, me akuzen e pastrimit te parave.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...