Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Artan Spahiu: Kritika për interesa personale është dyfytyrësi

Kryetari i degës së BDI në Dibër, Artin Spahiu ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në degën e BDI në Çair, duke theksuar se kritika nuk ka pasur për dështime dhe paaftësi, por të gjitha bëhen për interesa personale.

Madje, Spahiu shkruan se të dalësh të kritikosh funksionarët e partisë pa asnji arsye, vetëm për interesa personale, është më shumë se dyfytyrësi- Dashakeqësi.

Të kërkosh BDI-në e para tetë viteve, do të thotë që, si atëherë, kur ata që nuk kishin pushtet dhe nuk kishin funksione luftonin me mish e me shpirt për të mbrojtur bashkëpartiakët e tyre nëpër funksione kur ata akuzoheshin për krim, korrupsion, amoralitet, keqpërdorim detyre, paaftësi… dhe asnjëherë nuk dolën për të kritikuar njëri tjetrin, ndërsa në anën tjetër të dalësh të kritikosh funksionarët e partisë pa asnji arsye, vetëm për interesa personale, është më shumë se dyfytyrësi- Dashakeqësi!

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...