Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Vetaksident në rrugën Ferizaj-Nerodime


Vetaksident në rrugën Ferizaj-Nerodime, vetura del nga rruga dhe përfundon në ara.

Një vetaksident ka ndodhur sot në rrugën Ferizaj-Nerodime, ku një veturë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Në fotografitë nga vendi i ngjarjes, shihet se vetura ka përfunduar në ara.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policië për Rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Sipas tij, s’ka të lënduar nga ky aksident.

“Tani na njoftuan se nje automjet i udhetareve me targa vendore èshte vetê aksidentuar në rrugën Ferizaj- Nerodime afër rest.”Ujëvara”. Nuk raportohet për persona të lënduar. Patrulla e policisë ka dalë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Veseli.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...