“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Erëra të fuqishme paralajmërohen edhe nesër, ky është parashikimi i motit për të dielën


Erëra të fuqishme po fryjnë mbi vendin tonë.

Orëve të pasdites, një stuhi me breshnizë e borë solli goditje të erës edhe deri në 15.6m/s në Prishtinë, apo 56.6km/h, derisa tash orëve të vona u regjistruan goditje të erës edhe deri në 17.9m/s apo 64km/h.

Gjatë kalimit të frontit të ftohtë, pati edhe shkarkime rrufeshë, siq edhe ndëgjohet në xhirim bubullima në Prishtinë.

Erërat do të vazhdojnë të fryjnë të fuqishme edhe gjatë ditës së diel dhe hënë, por gradualisht duke humbur intenzitetin, njofton Prishtina Weather.

Nga nesër edhe temperaturat pësojnë rënie, dhe mbesin në vlera negative edhe gjatë ditës.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...