“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Takime madhështore me diasporën të Nik Gjeloshaj në Michigan

Kryetari i komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, ka pasur pritje madhështore nga diaspora shqiptare në Michigan, ku deklaoi se “çdo betejë në të cilën kemi shkuar së bashku me diasporën tonë, e kemi fituar”,

Në fjalimin e tij z. Gjeloshaj theksoi rezultatet dhe sukseset e shkëlqyera të administratës së Komunës së Tuzit gjatë 4 viteve të fundit. Ai nënvizoi se aty ku ka fabrika, aty ka zhvillim dhe prosperitet, thekson deklarata e Shoqatës atdhetare “Jehona e Malësisë”.

Postimi i plotë i “Jehonës së Malësisë”:

Kryetari i Komunës së Tuzit, z. Nik Gjeloshaj, në takimin me diasporën në Michigan tha se çdo betejë në të cilën kemi shkuar së bashku me diasporën tonë, e kemi fituar.
Në fjalimin e tij z. Gjeloshaj theksoi rezultatet dhe sukseset e shkëlqyera të administratës së Komunës së Tuzit gjatë 4 viteve të fundit. Ai nënvizoi se aty ku ka fabrika, aty ka zhvillim dhe prosperitet. Zhvillimi në të gjitha sferat është evident, duke filluar nga infrastruktura e deri te bujqësia. Nëse nuk do të kishim fituar 4 vite më parë, Malësia nuk do të ishte zhvilluar fare, sepse ne e dimë që më parë se si funksiononte pushteti i mëparshëm, domethënë se sa ishin të painteresuar për Malësinë. Ai u bëri thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi të vijnë dhe të mbështesin zhvillimin e atdheut të tyre.
Duke votuar për Forumin shqiptar, të gjithë ne kontribuojmë në zhvillimin dhe unitetin e atdheut tonë.

Latest Posts

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...