Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Bushi ngushëllon popullin turk pas tërmetit të fuqishëm në Kahramanmaras

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka shprehur ngushëllime për popullin turk i cili në orët e para të mënjesit të sotëm u goditë nga një tërmet i fuqishëm.

“Tërmeti i fuqishëm që goditi sot në orët e para të mëngjesit Turqinë mike na ka prekur të gjithë neve. Mendimet tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurit.

Në këto momente shumë të vështira për popullin e Turqisë, për institucionet atje, për vetë shtetin, lutemi që kjo gjendje të kalojë me sa më pak viktima!

Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut është e gatshme të ofrojë ndihmën e nevojshme përmes njësive të specializuara të policisë sonë”, ka shkruar Bushi.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...