Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Numrat e telefonit për ndihmë të qytetarëve të RMV-së në Turqi

Pas tërmetit të fuqishëm në pjesën juglindore të Turqisë, Ministria e Punëve të Jashtme ka rënë në kontakt me Ambasadën e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Ankara dhe konsulin gjeneral në Stamboll, të cilët janë në komunikim të vazhdueshëm me institucionet kompetente në Turqi.

Përfaqësitë tona në Turqi janë në dispozicion 24 orë për të gjitha pyetjet eventuale, në numrat e telefonit: 00905394569710 në Ankara, +905456149777 në Stamboll si dhe SOS numri i MPJ-së, 38975273732 – Shkup.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...