“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Protesta e 11 shkurtit/ Shehi: Do të jemi si qytetarë, nuk ngjitem në tribunën e Bershës dhe Metës

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka konfirmuar pjesmarrjen e tij në protestën e thirrur në 11 shkurt të këtij muaji.

 

 

Në studion e Quo Vadis Shehi tha se do të jetë i pranishëm në protest vetëm si qytetar e jo për të mbështetur idetë e kreut të PD, Sali Berisha apo kreut të PL, Ilir Meta.

 

 

Sipas tij dy janë arsyet që i bashkojnë, ‘lufta’ kundër Edi Ramës dhe zgjedhjet e 14 Majit.

 

 

“Do jemi të pranishëm në protest si qytetarë. Për të hypur në tribunën e Berishës dhe Metës nuk më pëlqen. Ne dhe ata na bashkojnë dy gjëra, lufta kundër Edi Ramës e korrupsionit qevertitar dhe zgjedhjet, deshira për të patur një kandidat vertëm në çdo bashki.

 Vetëm këto na bashkojnë, të tjerat na ndajnë, si idetë që kemi për demokraci. Rama e Berisha janë kontribuesit kryesorë të kësaj situate iunstitucionale kushtetuese që ndodhet vendi sot. Marrëveshjen për zgjedhjet, që i gjithë sistemi e paguan sot e kësaj dite këta e bënë, këta e ndan Shqipërinë në 12 provinca, e bënë të pamundur për forcat e reja politike për tu futur në garë. E sot ankohen këta!”– tha Shehi.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...