Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

PS kërkesë Nikollës/ Kërkon përjashtimin e 8 deputetëve të PD për 10 ditë nga Kuvendi

Në një kërkesë dërguar kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, socialistët kanë kërkuar përjashtimin me 10 dirë të 8 deputetëve të PD.

 

Referuar seancës së të enjtes së kaluar, grupi parlamentar i PS shprehet se 6 deputetë, Luçiano Boçi, Luan Baçi, Albana Vokshi, Ina Zhupa, Tritan Shehu dhe Ervin Salianji bllokuar foltoren në mënyrë të koordinuar me njëri-tjetrin, duke bërë të pamundur diskutimet për kolegët e tjerë.

 

Po ashtu, përjashtim u kërkuar edhe për Gazment Bardhin dhe Bledion Nallbatin, pasi këta dy të fundit sipas socialistëve kanë fyer kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

 

 

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...