Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Tërmeti në Turqi, Grubi ngushëllon popullin turk: Po ndjekim me shumë shqetësim situatën

Turqia dhe jo vetëm është ngritur e tronditur mëngjesin e sotëm pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 Rihter ka goditur Turqinë juglindore duke shkaktuar qindra të vdekur dhe mbi 1000 të plagosur.

Si lajm të trishtë këtë e ka cilësuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i cili thotë se me mendje e lutje sot të gjithë jemi me popullin turk.

“Lajm i trishtë që në orët e hershme të mëngjesit, për tërmetin e rëndë që goditi qytetin turk Kahramanmaras. Po ndjekim me shumë shqetësim situatën dhe jemi në gatishmëri për të ofruar mbështetjen tonë. Me mendje e lutje jemi sot me popullin turk. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjet që humbën më të afërmit dhe shpresën për shërim sa më shpejtë të të lënduarve”, ka shkruar Grubi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=738820327607488&set=a.262689908553868

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...