“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Berisha takim me të rinjtë: Rama e ka vendin në burg. Revolucioni është alternativa e vetme

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, zhvilloi këtë të martë një takim me të rinjtë e FRPD, të cilëve u ka bërë thirrje që të jenë në ballë të revolucionin për të shpëtuar vendin.

 

 

Berisha iu drejtua të rinjve duke iu thënë se revolucioni është e vetmja alternativë për të larguar Ramën nga pushteti.

 

 

Ai ka shtuar se do t’i dalin zot vendit me të gjitha fuqitë, teksa shtoi se revolucioni i të rinjve njeh çdo mosbindje civile.

 

 

“Sarajet e Edi Ramës, do ju them unë ju, kur i ka ndërtuar ai ato, në Inspektoriatin e Deklarimit të Pasurive ai ka pasur gjithsej të deklaruara gjithsej, 3800 dojçmarka dhe 400 mijë lekë. E tëra me para krimi ose të vjedhura. Ja cili qeveris sot.

Vendi i tij është në burg dhe vetëm në burg. Sigurisht, ai nuk largohet nga pushteti, por ne do ta largojmë atë. Revolucioni ynë nuk ndalon deri në zhdukejn e tij. Ai beson se do të largojë PD nga zgjedhjet, duke i vjedhur logon dhe flamurin e tij. Le të betohemi ne sonte se ai flamur do të përmbysë regjimin e drogës se Edi Ramës. Shqipëria po përpëlitet në kthetrat e Rama-Veliajt. Ne jemi të gatshëm t’i dalim para kësaj babëzie. Ju përgëzoj se jeni të parët që i dolët përballë atij. Le t’i themi Edi Ramës se s’ke parë gjë akoma.”– tha Berisha.

 

 

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...