“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Çitaku: Kurti e kishte pranuar planin në Twitter me një anglishte “tepër të çuditshme”


Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka reaguar pasi që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se e pranon propozimin evropian, i njohur si plani franko-gjerman.

Ajo ka shkruar se Kurti e ka pranuar me një anglishte “tepër të çuditshme” këtë plan.

Përderisa në Facebook nuk ka shënuar asgjë Kurti, sipas Çitakut, këtë e ka bërë pasi që aty ka militantët.

“Kryeministri e kish pranu marrëveshjen vetëm në Twitter, dhe në një anglishte tepër të çuditshme. Në Facebook, ku i ka militantët, nuk paska thënë asgjë”, ka shkruar Çitaku.

Në anglisht, Çitaku ka shënuar se po ndjehet në konfuzion me veprimet e Kurtit.

Kurti deklaroi se e pranon propozimin, pas një dreke pune që pati sot me të dërguarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...