Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Mbi 3700 viktima nga tërmeti në Turqi i Siri/ Moti i acartë godet të mbijetuarit nën rrënoja

Ka shkuar në mbi 3700 numri i viktimave nga tëreti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne.

 

 

Numrat pritet të rriten gjatë orëve të natës për shkak edhe të motit të acartë i cili nuk favorizon të mbëturit nën rrënoja por as grupet e kërkim shpëtimit.

 

 

Numri i personave të lënduar ka shkuar mbi 12 mijë ndërsa dëmet materiale janë të pallogaritshme.

 

 

Tërmeti me magnitudë 7.8 rrëzoi blloqe të tëra apartamentesh në qytetet turke dhe siriane.

Latest Posts

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Forcat pro-iraniane i përgjigjen SHBA-ve: Jemi gati të kundërsulmojmë

Forcat pro-iraniane në Siri kanë deklaruar se janë gati për t’iu përgjigjur sulmeve të mëtejshme ajrore të Shteteve të Bashkuara mbi pozicionet e...