Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Përfituan nga tërmeti/ Sulm terrorist në një pikë kufitare në Turqi

Ministria e Mbrojtjes Kombëtar në Turqi ka  njoftuar se organizata terroriste PKK/YPG nisi një sulm ndaj postës kufitare Oncupinar nga Tel Rifat me një raketë, raporton CNN turk.

 

Objektivave terroristë iu përgjigjën në të njëjtën mënyrë, forcat turke

 

Në deklaratën e bërë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare, thuhet se “organizata terroriste PKK/YPG, ka përfituar nga tërmeti dhe ka kryer një sulm me raketë në zonën e Tel Rifat, pranë postës kufitare Oncupinar. Nuk ka patur dëme apo viktima në trupat tona, objektivave terroristë iu përgjigjën njësoj, forcat tona”

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...