Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Tusha: Ilaçi “Trikafta” është një shans për një jetë të re (Video)

Ilaçi “Trikafta”, i cili është një terapi veçanërisht e shtrenjtë, është i nevojshëm për trajtimin e fibrozës cistike. Është i disponueshëm në vendet fqinje dhe ka përvojat pozitive që ofron dhe është shpresa për një të ardhme më të sigurt për pacientët. Ky ilaç është një shans për një jetë të re, pa një qëndrim të përhershëm në spital, tha Xheneta Tusha për “Studio 10”, përcjell PRESSonline.mk

“Problemi me pacientët me fibrozë cistike nuk është unik për Maqedoninë e Veriut. Tema ngre çështje shëndetësore, financiare, por edhe etike në Gjermaninë, Zvicrën dhe vendet e tjera të Evropës Perëndimore shumë vende më të pasura se i yni. Fjala kyçe në të gjitha debatet është çmimi”, thotë pacientja me fibrozë cistike Xheneta Tusha.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1082826469780176&t=0

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...