Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

LDK: Qeveria premtoi 4,000 banesa për çiftet e reja, asnjë nuk u ndërtua dhe u rrit tatimi në pronë


Lidhja Demokratike e Kosovës e ka kritikuar qeverinë e Vetëvendosjes, e cila në fushatë zgjedhore kishte premtuar mijëra banesa për çiftet e reja.

Pas dy viteve në pushtet, ky premtim deri sot nuk është realizuar.

“Qeveria premtoi 4000 banesa për çiftet të reja, me vetëm 120 euro kësti, por në realitet ata ASNJË nuk e kanë ndërtuar. Ky është vetëm një prej premtimeve të thyera”, thuhet në një reagim të shkurtër të LDK-së.

Sipas partisë, në vend të ofrimit banesave të përballueshme për çiftet e reja, qeveria e VV-së ka shtrenjtuar tatimin në pronë, duke e bërë më të vështirë jetesën për të gjithë qytetarët.

LDK thekson do të punojë që qytetarët të mund të kenë një pagë të mirë dhe të përballojnë jetesën e tyre.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...

Turp, Alibeaj po dëmton demokratët/ Alizoti: Berishën e mbajnë ndjekësit

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti nuk i ka kursyer akuzat ndaj kreut të komanduar të kësaj force politike, Enkelejd Alibeaj. Ai deklaroi se...