Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Mbërrin në Stamboll grupi i dytë i skuadrës së kërkim-shpëtimit nga Shqipëria

Tërmeti i fuqishëm që goditi dy ditë më parë Turqinë ka lënë mbi 8400 viktima, mijëra të plagosur e qindra të tjerë poshtë rrënojave.

 

Shumë shtete i kanë ardhur në ndihmë Turqisë në këto momente të vështira, mes tyre edhe Shqipëria.

 

Një ditë më parë në Turqi për të dhënë ndihmë u nis një ekip elspertësh të kërkim-shpëtimit dhe stafe mjekësore. Ndërkohë që sot në Stamboll ka mbërritur edhe grupi i dyrë.

 

Këtë gjë e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook.

 

“Sapo mbërriti në Stamboll edhe grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura pjesë e skuadrës së kërkim – shpëtimit”, shkruan Rama.

 

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...