“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ja sa raste me COVID-19 u shënuan brenda 24-orëve në vend


Instituti Kombëtarë i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 13 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, pas 138 testimeve të bëra.

Sipas IKShPK-së janë shëruar 17 persona si dhe tetë persona janë të hospitalizuar.

Aktualisht janë 109 raste aktive me COVID-19, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...