Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Nënkryetari i BDI-së, Arbër Ademi vazhdon takimet me qytetarët, sonte në fshatin Çerkez

Nënkryetari i BDI-së, deputeti Arbër Ademi së bashku me deputetin Berat Ajdari sonte kanë takuar qytetarët e fshatit Çerkez të Kumanovës, ku kanë diskutuar lidhur me zhvillimet politike në vend dhe për problemet me të cilat përballen qytetarët në përgjithësi.

Kujtojmë se, deputetët Ademi dhe Ajdari mbrëmë gjithashtu kanë zhvilluar takim me qytetarët e Lagjes Dardania në Kumanovë.

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...