Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë punë në pallatin Élysée

 

 

Vizita e liderit ukrainas në Paris vjen disa orë pasi ai iu drejtua në një sesioni të përbashkët parlamentit britanik në Londër, ku falënderoi popullin britanik për mbështetjen e tyre që nga “dita e parë” e pushtimit rus.

 

 

Zelensky u takua gjithashtu edhe mbretin Charles III.

 

 

Ky është udhëtimi i dytë i liderit ukrainas jashtë vendit që pas pushtimit të Rusisë. Më herët ai ka zhvilluar një vizitë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Latest Posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit?

Akuza penale e ngritur ndaj ish-Presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë...