“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Qëndroni të bashkuar rreth Ali Ahmetit, ruajeni Bashkimin Demokratik pët Integrim

QENDRONI TË BASHKUAR RRETH ALI AHMETIT, RUAJENI BASHKIMIN DEMOKRATIK PËR INTEGRIM

Partia politike shqiptare, e dalur nga Ushtria Çlirimtare Kombëtare, Bashkimi Demokratik për Integrim, është njëra ndër partitë me tërë bagazhin e mjatueshëm të kursit euroatlantik, është e aftë dhe stabile për të shpënë përpara projektet e mëdha properendimore e pro amerikane të themeluesit e kryetarit të saj historik Ali Ahmeti!

Mos u ndani e mos u prishni mes veti, sepse nëse jeni e mbeteni larg njeri tjetrit, armiqt e deridjeshëm, sot edhe kundërshtarë politik, jo vetëm janë të njëjtit, por edhe janë në gjendje të japin çdo gjë, për të ushqyer apetitet e smuara shqiptare dhe për të mposhtur frymën dhe kursin progresiv e dominues shqiptar në Maqedoninë e Veriut!

Të gjithë ju shqiptar të Maqedonisë së Veriut në përgjithësi dhe anëtar të strukturave drejtuese të të gjitha niveleve në BDI, mbajeni mend nëse nuk jeni të gjithë të një mendjeje e të një veprimi me Ali Ahmetin, i cili pas vitit 2001 është Babai politik i Maqedonisë së Veriut, do të përfundoni të humbur e do të jeni të mundur!

Do të mbeteni rrugëve, do ta keni fatin e dhjetra dhe qindra figurave politike që kanë pësuar fisko e debakël politik, modelet aty i keni para hundëve në Maqedoninë e Veriut, i keni edhe në Ksosove e i keni edhe në Shqipëri!

Prandaj thirrja ime nga fuqia e zemrës dhe e shpirtit është, më sa vijon: të dashur vëllezër e motra, anëtar e përkrahës dhe votues shqiptarë të BDI-së në Maqedoninë e Veriut, ruajeni BDI-në të papërqarë, qëndroni të bashkuar rreth saj e rreth Udhëheqësit të popullit shqiptar Ali Ahmeti!

Edhe armiqt tanë, tani kundërshtarë politik, e përdorin formulën e thuprrave të Skënderbeut!

Mos bini në të tillë grackë, se do të dilni të thyer e do të mbeteni të mundur, dhe për pasojë do të jeni edhe të humbur!

Humbësit nuk kanë përspektivë, ngadalë i pret tretja dhe i merr vdekja!

Ismet Sylejmani,
Prishtinë, 9 Shkurt 2023!

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...