“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Takimi vjetor me ambasadorët e vendeve të BE-së, Grubi: Ndryshimet kushtetuese, nevojë imediate

Është mbajtur sot seanca e rregullt vjetore me ambasadorët e akredituar të Bashkimit Europian në Maqedoninë e Veriut. Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi i cili ishte pjesëmarrës në këtë seancë ka dhënë sqarime të detajuara për opinion rreth temave të diskutuara. Grubi mes tjerash shkruan se duhet ruajtur madje dhe përforcuar marrëdhëniet ndërfqinjësore si dhe të bëhet dhe miratimi i ndryshimeve kushtetuese.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/740784937411027

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...