Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Një menaxher dhe biznesmen i suksesshëm si Mentor Thaçi

Mentor Thaçi, një njeri me të vërtet me vlera të mëdha,përveç se një menaxher dhe biznesmen i sukseshëm,ai është dhe një humanist i madh.
Sukseset e tij nuk ndalen në asnjë moment, sepse njerëzit si Mentori me aftësit dhe zotësitë e tyre arrijnë që me punët dhe aktivitetet e tyre të jenë gjithë kohës aktiv dhe të suksesshëm në treg.
Ai vjen nga Kaçaniku dhe ka një biznes të mrekullueshëm, pra restaurantin që quhet “Trofta”, një vend i mrekullueshëm, me vizitorë të ndryshëm, nga gjitha trevat, kryesisht në këtë restaurant servohen llojet e ndryshme të peshkut.
Mentorit i urojmë shëndet dhe sukseset e tij të jenë çdi ditë e më shumë në rritje e sipërm.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=679184790669038&set=pcb.679185304002320

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...