Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Forumi shqiptar: Malësia ka qenë gjithmonë gjeneratore e ndryshimeve, Lista “Pravim putem” do të pësojë disfatë më 5 mars

Teksa lexonim deklaratën e koalicionit antishqiptar, të gjithë menduam se Svetozar Maroviq është rikthyer sërish në makinerinë propagandistike të DPS-së, thanë sot Forumi Shqiptar, duke reaguar ndaj deklaratës së koalicionit të DPS, DUA, BS dhe SD.

“Sepse vetëm ai ose ndonjë ithtar i verbër i ideologut të “luftës për paqe” dhe apologjet e fjalës së famshme “shqiptar i ndershëm” mund të shkruajë një deklaratë të tillë, në të cilën vetëm rreshton fjalët dhe nuk thotë asgjë thelbësore”, thuhet nga Forumi Shqiptar.

Ata deklarojnë se Enis Gjokaj “u bashkua me ta kundër zhvillimit të Malësisë”.

“Mbroni Enis Gjokaj. Dhe ju duhet ta mbroni atë, sepse ai qëndroi me ju kundër zhvillimit të Malësisë, por të gjithë tashmë e dinë për ndershmërinë e tij, domethënë për ju ai është një “shqiptar i ndershëm”! Atë, siç thoni ju, “i respektuar, i ndershëm dhe i guximshëm” – sepse, duhet guxim për t’u përballur me veten pas votës së tij të paturpshme kundër zhvillimit dhe interesave të komunës dhe qytetarëve të Malësisë. E dimë që e keni blerë, me një kredi të pakthyeshme, ju lumtë, sepse sa vlen tregon fakti që pjesa më e madhe e bashkëpunëtorëve të tij më të afërt hoqën dorë dhe do ta bëni së shpejti”, thonë nga Forumi Shqiptar.

Sipas tyre, DPS “një anije që fundoset në çdo nivel, si në nivel kombëtar, ashtu edhe në çdo bashki”, do të përjetojë, thonë nga Forumi Shqiptar, “kolapsin e plotë të saj më 5 mars, në Malësinë tonë, ku filloi anija juaj është mbytur në vitin 2019″.

“Malësia ka qenë gjithmonë një gjenerator i ndryshimit, dhe ju, më 5 mars, do ta merrni me vete partinë tuaj me humbjen tuaj, ky është sedimenti më i madh politik në historinë e Malësisë, i cili do të përfundojë aty ku i takon – në koshin e plehrave të historisë politike”, thanë nga Forumi Shqiptar.

Ata janë të vetëdijshëm, shtojnë ata, se “Nik Gjeljoshaj shfaqet në çdo makth tuajin, sepse ju e lidhni emrin e tij me çdo fitore të shqiptarëve, dhe fitoret e shqiptarëve janë, njëkohësisht, disfata e juaja”.

“Ato që ju lëndojnë më shumë. Dhe jo vetëm ato në vitin 2019, por edhe në Ulqin e Podgoricë”, thuhet në njoftim.

Nik, e dimë, po i shqetëson, theksoi Forumi Shqiptar.

“Vërtet të shqetëson, sepse gjatë mandatit të tij janë hapur katër fabrika, mbi 300 vende të reja pune, të shqetëson që me punën e tij dhe ekipin e tij e çoi buxhetin e Tuzës dhe Malësisë në mbi tetë milionë euro. Dhe jo, nuk je i vetmi që e urren Nikon! Ju e urreni Malësinë, ndoshta tani edhe më shumë dhe më e fortë se sa e urrenit deri në vitin 2019, kur ju si qeveri bëtë gjithçka për ta rrëzuar atë. Por, mësohu me të! Fitoret tona nuk vijnë akoma! Zgjedhjet, më 5 mars, por edhe më 19 mars”, shkruan Forumi Shqiptar.

Tashmë, thonë, “po krijon alibi për humbjen, po u nënshtrohen garave, presioneve dhe metodave të ndryshme që përdore”.

“Për t’ju ​​mposhtur nuk na duhet as fushatë, mjafton vetëm ju si fenomen që njerëzit të ikin nga ju dhe nga (keq)bërjet tuaja ndaj Malësisë”.

Humbjet në zgjedhje do t’ju godasin po aq fort sa edhe fakti që do të përjetoni humbjen e politikës suaj çdo ditë, ndërsa shikoni zhvillimin e Malësisë. Dëshmia më e mirë e gjendjes së DPS-së është se kryetari i bordit të DPS-së, Tuzi, është në vendin e 13-të, se deputeti juaj është në vendin e 10-të, se nuk keni shanse asnjëri prej tyre të marrë mandat, se keni lënë përgjegjësi për humbjen ndaj një pensionisti të cilin të gjithë e hoqën me radhë dhe e përjashtuan nga shoqatat dhe shoqëria shqiptare”, theksojnë ata në njoftim.

Ata po i thonë koalicionit DPS, DUA, BS dhe SD se do të “përjetojnë një debakëll” në Tuzi.

“Sulmet tuaja që keni nisur, fjalët dhe ofendimet tuaja, janë nder për ne, sepse ne e njohim shumë mirë atë grup humbësish dhe urrejtësish të çdo gjëje shqiptare dhe progresive për Malësinë. Në mënyrë të ngjashme jeni bashkuar edhe në Podgoricë, ndërsa në Tuzi do të përjetoni një debakli edhe më të madh, ju e dini mirë, prandaj vazhdoni me alibinë tuaj tashmë të përgatitur për të arsyetuar dështimin përfundimtar politik”, përfundojnë ata në deklaratë.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...