Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Qeveria shpall ditë zie për nesër, Grubi: Solidarizohemi me dhimbjen e popullit turk dhe sirian

Në Maqedoninë e Veriut dita e nesërme, (E Hënë) data 13 Shkurt 2023 është shpallur ditë zie, në shenjë solidarizimi me familjarët e viktimave nga tërmeti katastrofal në Turqi dhe Siri.

Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, teksa sërish ka shprehur ngushëllime për popullin turk dhe sirian.

Njoftimi i plotë:

Në shenjë solidariteti me dhimbjen e madhe të popullit turk dhe sirian pas tërmetit katastrofal të 6 shkurtit 2023, në seancën e sotme të Qeverisë miratuam vendimin që dita e nesërme (E Hënë – 13.02.2023) të jetë ditë zie në të gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut.

Shprehim edhe njëherë ngushëllimet e sinqerta ndaj të gjithëve që humbën të afërmit e tyre dhe shërim të shpejtë të lënduarve.

E gjithë bota në këmbë për të ndihmuar 🇹🇷dhe 🇸🇾 në këto çaste të rënda!

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...