“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Piktori Nevzat Kica zgjedh një mënyrë unike të solidarizimit me popullin turk dhe sirian pas fatkeqësisë me tërmetin

Piktori tetovar Nevzat Kica ka vendosur të solidarizohet në një mënyrë unike me popullin turk dhe sirian, pas tërmetit shkatërrues që goditi këto vende.

Duke nxjerrë në shitje një nga veprat e tij të titulluar “Dy portete Otomane”, piktori Kica do të kontribuoj në kauzën e mbledhjes së ndihmave për banorët nga zonat e prekura.

Më tepër detaje lidhur me aktivitetin, ka dhënë vetë piktori në llogarinë e tij në Facebook.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02V7AnCnL83CjkJaRJ2stT22TEMaEJF4j7hp2as9gXm1JpApQHDvTXWvTFuRnMURvHl&id=100002954520092&mibextid=Nif5oz

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...