Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Haradinaj shqiptarëve në Mal të Zi: Ta votoni numrin 5 dhe të mbeteni zot shtëpie, ashtu siç keni qenë me nder gjatë gjithë historisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një video i është drejtuar shqiptarëve të Malësisë e të diasporës që të marrin pjesë në zgjedhjet e 5 marsit të këtij viti dhe të votojnë për Forumin e Partive Shqiptare.

Haradinaj ka thënë se duke votuar numrin 5, shqiptarët si gjithëherë do të mbeten “zot shpie”.

“Ta votoni numrin 5 e të mbeteni zot shpie, ashtu siç keni qenë me nder gjatë gjithë historisë”, ka thënë Haradinaj.

Adresimi i plotë i Haradinajt:

Shumë të respektuar vëllezër dhe motra shqiptare në Malësi e në diasporë!

Më 5 mars merret vendimi. Malësia e kombi ynë ju kërkon që gjithë ju të votoni Forumin e Partive Shqiptare. Ta votoni numrin 5 e të mbeteni zot shpie, ashtu siç keni qenë me nder gjatë gjithë historisë.

I juaji, Ramush Haradinaj

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...