“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

4 shenjat e zodiakut që kanë tendencën t’i përsërisin gabimet e tyre

Njerëzit bëjnë gabime gjatë gjithë kohës, dhe nuk ka asgjë të keqe për sa kohë që mësoni prej tyre dhe nuk i përsërisni sërish. Megjithatë, ka disa njerëz që nuk mësojnë kurrë dhe përfundojnë duke përsëritur të njëjtat gabime vazhdimisht. Pavarësisht se sa përpiqen t’i shmangin, është diçka që nuk e kanë në duar. Nëse pyesni veten se çfarë i bën ata kaq të prirur për të bërë gabime dhe për të mos mësuar prej tyre, mund të jetë për shkak të astrologjisë.

Binjakët

Binjakët bëjnë gabime, por rrallë mësojnë prej tyre. Jo sepse nuk duan, por sepse harrojnë dhe përsërisin atë që ka ndodhur njëherë. Kjo është pse ata priren të vuajnë shumë dhe gjërat t’u shkojnë keq.

Virgjëresha

Virgjëreshat, gjithashtu, nuk mësojnë nga gabimet e së kaluarës. Ata bëjnë gabime, pendohen, harrojnë dhe i përsërisin sërish. Kjo ndikon negativisht në jetën dhe karrierën e tyre, megjithatë nuk ndryshojnë.

Demi

Demi priret t’u tregojë të tjerëve kur janë gabim, por kurrë nuk mësojnë gjë vetë. Pas një gabimi ndihen të penduar dhe me keqardhje, por është e përkohshme.

Gaforrja

As Gaforrja nuk mëson nga gabimet e së kaluarës edhe pasi vuajnë nga dështime të shumta. Ata mendojnë se çdo situatë duhet trajtuar ndryshe, gjë që është e vërtetë deri diku, megjithatë ata nuk e kuptojnë se duhen marrë edhe disa mësime. Është e vështirë ta bësh Gaforren të kuptojë se humbjet në aspekte të ndryshme janë rezultat i mosmësimit nga gabimet e së shkuarës./Living

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...