Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Ganimete Musliu për Kurtin: Vendin e vet, me të cilin qeverisë, nuk e sheh të denjë për ta rritur vajzën


Musliu për Kurtin: Vendin e vet, me të cilin qeverisë, nuk e sheh të denjë për ta rritur vajzën.

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, akuzoi kryeministrin Kurti se nuk mund ta ndalë fluksin e ikjeve nga Kosova, pasi siç tha, familjen e tij e ka larguar nga vendi.

“Nuk mundet qytetari i Republikës së Kosovës t’i besojë një kryeministri i cili vendin e vet, me të cilin qeverisë, nuk e sheh të denjë për ta rritur vajzën e tij. Familjen e tij e ka ikë prej këtij vendi, prandaj nuk mundesh ti me i ndalë qytetarët e Republikës së Kosovës”.

“Një kryeministër që nuk e sheh të denjë vendin e vet për ta rritur fëmijën e tij, ai nuk mund ta ndalë fluksin e ikjeve nga Kosova”, deklaroi Musliu gjatë fjalimit të saj para deputetëve në Kuvendin e Kosovës.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...