“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Daci: LDK-ja po ec mirë dhe sigurt në skenën politike


Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, është shprehur i kënaqur me rrugëtimin e ish-partisë së tij.

Ai ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës është në rrugë të mirë.

Në një intervistë për “Albanian Post”, akademik Daci ka vlerësuar se LDK-ja po ec sigurt në skenën politike të Kosovës.

“Pos obligimeve të përditshme në Akademi, mundohem të gjej kohë për të përcjellë zhvillimet politike në vend, por në veçanti te ish partia ime LDK-ja. Me sa po e përcjelli unë, LDK-ja po ec mirë dhe sigurt në skenën politike të Kosovës. Unë jam krenar me këtë parti, dhe dëshiroj që ajo në këtë rrugëtim të jetë me e suksesshme dhe fituese në zgjedhjet e ardhshme”, ka thënë Daci.

Ai ka folur edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Sa i përket formimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, ai ka thënë se kryeministri Albin Kurti është në rrugën e duhur.

“Sa i përket themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, mendoj që kryeministri është në rrugën e duhur me popullin e vet”, është shprehur Daci.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...