“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Kryesia e lartë e shoqatës “Jehona e Malësisë” takon kongresisten Lisa Mcclain: Po meren hapa konkret për zgjedhje të lira në komunën e Tuzit

Kryesia e lartë e Shoqatës “Jehona e Malësisë” në vazhdën e takimeve të rëndësishme me zyrtarë të lartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot ka realizuae dhe një takim me kongresisten Lisa McClain,cila është edhe Co-Chair për çeshtje shqiptare në Kongresin amerikan.

Në këtë takim theks të veçantë i është kushtuar rëndësisë së zgjedhjeve lokale në komunën e Tuzit që do të mbahen më 5 mars të këtij viti,duke marë hapa konkret në përkrahjen e zgjedhjeve të lira dhe demokratike,thuhet në komunikatën e Shoqatës “Jehona e Malësisë”

“Ndihma e popullit amerikan dhe e institucioneve amerikane nuk mungoi asnjëherë kur është fjala për shqiptarët, si dhe në kohët më të vështira ata ishin të parët që dhanë dorën e mbështetjes për shqiptarët”-kan thënë ata duke falenderuar konkresisten Lisa McClain dhe gjith popullin amerika.

Ja postimi i plotë:

Në vazhdimësinë e takimeve të rëndësishme me zyrtar të lartë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kemi zhvilluar edhe një takim të rradhës me arritje konkrete me kongresistën Lisa McClain e cila është edhe Co-Chair për çeshtje shqiptare në Kongresin amerikan.
Mbështetja nga kongresistja McClain është duke marrë hapa konkretë në përkrahjën e zgjedhjeve të lira në Komunën e Tuzit me 5 mars të këtij viti. Kongresistja McClain është njëra nder suportueset më të mëdha të çeshtjës shqiptare në Kongresin amerikan dhe mike e madhe e popullit shqiptar.
Ndihma e popullit amerikan dhe e institucioneve amerikane nuk mungoi asnjëherë kur është fjala për shqiptarët, si dhe në kohët më të vështira ata ishin të parët që dhanë dorën e mbështetjes për shqiptarët.
Prandaj, marrëdhëniet e shkëlqyera mes popujve tanë forcohen edhe më tej me angazhimin e miqve tanë, siç është kongresistja McClain.

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...