Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Aksident në Korçë/ Makina përplas 16-vjeçarin teksa kalonte rrugën, dërgohet menjëherë në spital

Aksident me një të plagosur në unazën jugore të qytetit të Korçës. Ngjarja ka ndodhur në rrethrrotullimin e Fajancës, vend i cili është kthyer në burim aksidentesh të shumta.

 

Sipas policisë një 16 vjeçar ka qënë duke kaluar nga një anë të rrugës në anën tjetër ku është goditur nga mjeti tip” Citroen” .

 

Nga goditja 16 vjeçari ka marrë dëmtime dhe ndodhet në spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore.

 

Burime pranë këtij spitali thanë se i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Rrethrrotullimi i Fajancës ka pasur aksidente të shumta kjo edhe për shkak  se ky segment unaze ndan dy qëndra banimi.

 

Aksidentet sipas banorëve vijnë edhe për shkak të mungesës së një nënklaimi po ashtu edhe të mungesës së sinjalistikës dhe ndriçimit rrugor.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...