Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Fillon të rritet pak numri i rasteve të reja me koronavirus


21 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë.

Numri i rasteve të reja me koronavirus ka filluar të shënojë pak rritje.

21 persona janë konfirmuar pozitiv me COVID-19, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka njoftuar se janë bërë 87 testime.

Sipas institutit, janë shëruar 13 persona dhe 15 të tjerë janë të hospitalizuar.

Ndërkohë, rastet aktive në vendin tonë janë 131.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...