Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

365 mijë denarë inkasoi për rrugë deputetja e VMRO Dafina Stojanovska, edhe pse ka 4 banesa në Shkup

 18 nga 73 deputetët të cilëve vitin e kaluar u janë paguar harxhimet rrugore prej 360 mijë eurove, kanë banesa në Shkup.

Në listën e deputetëve të cilët në listën anketuese kanë dorëzuar deri te Antikorrupsioni, posedojnë patundshmëri në kryeqytet, kryesisht janë deputetë nga dy partitë më të mëdha maqedonase, LSDM dhe VMRO-DPMNE.

Pjesë e këtyre banesave janë patundshmëri private personale, por ka edhe të tilla që janë në posedim të partnerëve apo fëmijëve.

Mes deputetëve, bie në sy edhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanovska.

Ajo ka marë të holla prej 365,000 denarëve për harxhime rruge në relacionin Shkup – Gostivar dhe anasjelltas. Por në listën e saj anketuese janë paraqitur katër banesa, të gjitha në emër të prindërve të saj dhe të gjitha në Shkup.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...