Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Besnik Tahiri me kritika për krerët e shtetit


Besnik Tahiri, ka kritikuar krerët e shtetit, për pjesëmarrjen në konferenca ndërkombëtare, takime, vizita bilaterale e që sipas tij s’kanë asnjë efekt e asnjë projekt për qytetarët e Kosovës.

Tahiri përmendi vizitën e Kurtit në Amerikë, që sipas tij premtoi investime e korporata, teksa shtoi se nuk ndodhi asgjë.

“Nuk po ndodh, tash e dy vjet asgjë, koha kur një lider i shtetit del në një fotografi dhe tregon që takoi dikë, është kohë e tejkaluar”.

“Secili prej nesh, ka një kohë të gjatë që e organizon një takim e bënë një fotografi, e merr një buzëqeshje e edhe një shtrëngim dore, por çka po merr qytetari i Kosovës”, ka shkruar Tahiri.

Tutje, ai tha se për dy vjet, qytetarët e Kosovës po marrin vetëm fajlë, premtime boshe dhe reflektim se çka ka ndodhur tash e 20 vjet.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...