Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Ish-deputetja e LDK-së flet për presidenten Vjosa Osmani


“Është e guximshme, por s’po e njoh tash”, ish-deputetja e LDK-së për presidenten Vjosa Osmani.

Duke pasur një bashkëpunim të afërt më parë me Vjosa Osmanin, ish-deputetja Besa Gaxherri pati disa fjalë për të si person, por edhe si presidente e vendit.

Sipas saj, Osmani është një intelektuale dhe e guximshme, por që kjo nuk po vërehet kohëve të fundit.

“Nuk është ajo që e kam njohur”, tha Gaxherri duke kujtuar edhe disa momente të përbashkëta nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...