Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Kurti takon ministrin e jashtëm italian, diskuton për thellimn e bashkëpunimit ekonomik


Kurti me ministrin e Jashtëm të Italisë diskuton për thellimn e bashkëpunimit ekonomik.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka takuar zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani.

Kurti dhe Tajani, diskutuan për thellimin e bashkëpunimit ekonomik.

“E falënderova për përpjekjet e tij në promovimin e integrimit evropian për Ballkanin Perëndimor”, tha Kurti.

I pari i Qeverisë së Kosovës po merr pjesë në takimet e Konferencës së Sigurisë në Mynih.

Ai ka zhvilluar shumë takime me personalitete të ndryshme.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...